PRVNÍ VÍTÁNÍ ZIMY

 

připravujeme na 11.11.2017 Bílé divadlo-Ostrava-představení Ty, který lyžuješ (v rámci výstavy Galerie na hradbách –Parealismus Martina Velíška) + koncert skupiny Ladě (Opava)

Ty, který lyžuješ

Divadelní hra podle kreseb výtvarníka Martina Velíška. Účinná groteskní zkratka absurdity života. Z počátku šok, vzápětí úlevný černý smích z nemotorného úsilí postav, posléze katarzní mráz v zádech a pocit síly breughelovské morality. Žádná bezúčelná exhibice, ani snobská spekulace, ani pobízivost, vše má své přesné dávkování a silné vyznění.

Ladě

Opavská blusová hudební skupina okolo charizmatického zpěváka a především básníka Michaela Kubesy a precizního a nápaditého kytaristy Petra Uviry. Jejich téměř dokonalá hudební vystoupení jsou plná pestrosti, muzikantské dokonalosti, nikoli však bez ztráty naléhavé syrovosti, která k dobrému blues neodmyslitelně patří. Ladě svou hudbou podtrhují rockové písničkářství, ze kterého jde cítit blues, alternativa, ale zároveň jsou kapelou, která žánry posunuje dál a dává jim punc originality a osobitosti.