Galerie na hradbách 2024 (vernisáž 11.5.2024 / 14:00)

Gustav Krum – 100

Výstava kreseb a ilustrací akademického malíře Gustava Kruma uspořádaná k jeho výročí 100 let od narození.

Vernisáž proběhne v Galerii na hradbách v Lokti (hradební opevnění u hlavního mostu) 11.5.52024 od 14:00 za hudebního doprovodu autorského písničkáře Petra Skály. Během vernisáže proběhne komentovaná prohlídka Josefa Ptáčka.

Od 18:00 bude potom v městské knihovně v lokti přednáška Vladimíra Prokopa o životě a díle Gustava Kruma.

Těšíme se na Vás.

 

Galerie na hradbách 2023 (vernisáž 20.5.2023)

Helena Čubová

Budoucnost je blízko aneb Februllage 2023

Narodila se na divokém západě Krušných hor v roce 1982. Po absolvování Střední průmyslové školy v Karlových Varech se pustila do světa širokého a blízkého, aby dokončila svou vzdělávací pouť jako knižní grafik a ilustrátor. Její život se do dnešních dnů plní zejména kulturou, krásou a cestováním. Předtím, než přivedla na svět děti, živě vystavovala napříč Českou republikou a příhraničními zeměmi. K vystavovanému patřily deníky, fotografie, kresby a grafické listy. Na tzv. mateřské dovolené se zaměřila povícero na činnost produkční a dramaturgickou, ve formě pořádání kulturních akcí ze všech uměleckých platforem a na činnost kurátorskou. Mimo jiné se profesně zabývá tiskovou produkcí, materiály, papírem a tiskem, a bez váhání Vám zprostředkuje vzdělání budoucího mořeplavce. Aktuální obří vášní je koláž, které obětuje veškerý možný neexistující volný čas. Propojuje v ní všechny výtvarné techniky a velmi ráda pomocí projektu Mail Art expanduje do světa. Aktuálně zase nezřízeně vystavuje a to právě zejména zmiňované koláže. Veřejně vystupuje pod značkou Hecuba Design a myslí si, že by lidi měli kupovat umění, protože je zdravé.

 

 

 

 

Bohdan Holomíček – fotografie

Občanské sdružení 456 Vás srdečně zve na vernisáž s komentovanou prohlídkou fotografií Bohdana Holomíčka. V rámci vernisáže proběhne v atriu Městské knihovny v Lokti od 18:00 projekce dalších ucelených fotografických cyklů za účasti autora. Možná dorazí i kouzelník na svém létajícím bájném stroji Senomet řízeném samotným Martinem Kaiserem.

Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla.“ Tak dnes již legendárního fotografa Bohdana Holomíčka charakterizovala kritička a teoretička fotografie Anna Fárová. Není to fotoreportér ani dokumentarista – jeho snímky jsou více osobní a v souhrnu vytvářejí památník nevšedních okamžiků všedního života. Postulát jednoty života a umění se v jeho případě stává skutečností.

Pro Galerii na hradbách připravil Bohdan Holomíček speciální kolekci portrétů osobností, vesměs umělců, z nichž mnozí jsou jeho přátelé. Kromě rukou pasných popisků, které jsou pro něho typické, nedoplňujeme na jeho přání k fotografiím bližší vysvětlení.

Sám k výstavě uvádí: „Dnes máme obrovské množství informací takřka na dosah ruky ve svých telefonech. Nechávám na každém divákovi, zda do internetového vyhledávače zadá jméno či zapátrá přímo ve wikipedii a bude si chtít rozšířit obzory a zjistit více o lidech na fotografiích. Některé z nich poznáte ihned, povědomí o jiných se pomalu vytrácí. Takže tahle výstava je i takový můj hold těmto výjimečným osobnostem, i poděkování za to, že jsem měl to obrovské štěstí je poznat. Berte to tedy i vy jako výzvu k seznámení. A můžete začít se mnou… Váš Bohdan.“

 

 

                         

GALERIE NA HRADBÁCH

Galerie na hradbách představuje stálou instalaci uměleckých děl (obrazů, fotografií) rozmístěných po celé délce hradebního opevnění v Lokti.

Projekt si dává za cíl zatraktivnit místo hradebního opevnění města a tím rozšířit navštěvovaná místa Lokte. Dále naplňuje poslání občanského sdružení netradičním způsobem podporovat umění.

 Mapa_Loket_Milka

 Rok 2020/21 Miklínová

 

Rok 2019/20 Jaromír 99

 

Rok 2018/19 Golda

 

Rok 2017/18 Velíšek

Rok 2016/17 Saudek

Rok 2015/16 Nesnídal

Rok 2014/2015 Tlama

2013/2014 Kaiser

Rok 2012/2013 Klemsa