Občanské sdružení 456 ve spolupráci s panem Josefem Ptáčkem a Památníkem národního písemnictví v Praze Vás zve na putovní výstavu ilustrací a kreseb:

Malíř ztraceného času – Zdeněk Burian

 

Výstava bude slavnostně otevřena vernisáží v neděli 23.5.2021 ve 15:30 za přítomnosti pana Josefa Ptáčka, propagátora díla Zdeňka Buriana, s jeho komentovanou prohlídkou.

(Hlavní vstup ke galerii (a též k místu vernisáže) je mezi minipivovarem Florian a hlavním mostem na náměstí.)

Po vernisáži jste srdečně zváni do městské knihovny, kde od 18:00 se bude konat přednáška předního „burianologa“ pana Vladimíra Prokopa s názvem Dobrodružný a pravěký svět Zdeňka Buriana. Přesunuto, zatím na neurčito

Zveme Vás velice srdečně na výstavu s nahlédnutím do širých plání a savan, do hlubokých pralesů a džunglí, na cesty po rozsáhlých vodách a nebezpečných řekách, na výstupy do hor a pohoří či na vstupy do romantických i pošetilých událostí lidských životů, ale také zprostředkování dějinných událostí národa našeho a světa. Pojďte a přijďte se znovu potěšit, povzbudit a zavzpomínat na dobu romantiky, dobrodružství, na cesty lásky, obdivu i zrady. Nádherné ilustrace našeho života i života kolem nás si přiblížíme právě opět touto putovní výstavou.

Projekt galerie podpořilo: Město Loket, Městská knihovna v Lokti, Otherm-Aleš Hoch, Coba Envi, KTS-CZ Karlovy Vary, Hotel Goethe-Pavel Fejtek, Zajýc, Vilém Besta, Aleš Loziak, Martin Michálek, Mgr. Jaroslava Králová.

                         Pozvanka_Malířem ztraceného času - Zdeněk Burian-page-001

GALERIE NA HRADBÁCH

Galerie na hradbách představuje stálou instalaci uměleckých děl (obrazů, fotografií) rozmístěných po celé délce hradebního opevnění v Lokti.

Projekt si dává za cíl zatraktivnit místo hradebního opevnění města a tím rozšířit navštěvovaná místa Lokte. Dále naplňuje poslání občanského sdružení netradičním způsobem podporovat umění.

 Mapa_Loket_Milka

 Rok 2020/21 Miklínová

Rok 2019/20 Jaromír 99

 

Rok 2018/19 Golda

Rok 2017/18 Velíšek

Rok 2016/17 Saudek

Rok 2015/16 Nesnídal

Rok 2014/2015 Tlama

2013/2014 Kaiser

Rok 2012/2013 Klemsa